WIELKIE ŚWIĘTO DLA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK
Poznań znów stanie się stolicą literatury, przyciągając miłośników książek i edukacji z całej Polski. Poznańskie Targi Książki 2025 to trzy dni wypełnione atrakcjami, które oczarują zarówno zapalonych czytelników, jak i tych, którzy dopiero odkrywają magię literatury. Równolegle odbędzie się tutaj XXIX edycja Targów Edukacyjnych – to wyjątkowa okazja, by poznać ofertę niemal 200 placówek oświatowych, wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach i spotkaniach z ekspertami. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Edukacja bez granic.
- Poznańskie Targi Książki i Targi Edukacyjne tworzą razem dobrą synergię, a oferta edukacyjna oraz oferta wydawnicza niejednokrotnie się przenikają. W ubiegłym roku odwiedziło nas ponad 70 000 zwiedzających. Wiemy, że w tym roku ta liczba będzie zdecydowanie większa z uwagi na to, jak bogaty i interesujący program przygotowaliśmy dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski – mówił Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP podczas konferencji prasowej, zapowiadającej oba wydarzenia. Z kolei Jędrzej Solarski zastępca prezydenta Poznania podkreślał, że stolica Wielkopolski stawia na czytelnictwo, a takie wydarzenia jak Poznańskie Targi Książki mogą przysłużyć się promocji czytelnictwa wśród młodzieży.
- Na tych targach kładziemy duży nacisk na edukację dla dzieci. To bardzo ważne, żeby młodym ludziom zaszczepić nawyk czytania książek. Dzieci, którym rodzice będą czytać, w przyszłości jak dorosną same będą sięgać po swoje ulubione tytuły, mówił Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Poznania. Wskazał on także na znaczącą rolę w popularyzowaniu czytelnictwa przez miejskie instytucje takie jak m.in. Biblioteka Raczyńskich, czy Wydawnictwo Miejskie Poznania.
O tym jak ważne jest czytanie już w najmłodszym wieku mówiła również Katarzyna Kretkowska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
- Czytelnictwo i edukacja idą ze sobą w parze, a to w jaki sposób będzie się przedstawiać czytanie książek najmłodszym, może mieć wpływ na całe ich dorosłe życie, - podkreśliła wicemarszałek Wielkopolski.
POZNAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI
Targi te zostały zaplanowane w 6 przestronnych i komfortowych pawilonach, tak aby goście targowi mogli w pełni poznać świat literatury. Swoją ofertę przedstawią niemal wszystkie czołowe oficyny wydawnicze. Każdy mol książkowy będzie mógł uzupełnić swój księgozbiór o nowe tytuły w promocyjnych cenach. Będzie okazja do kupienia nowych tomów od Wydawnictwa Literackiego, Znaku, NieZwykłego, Poznańskiego, Filii, Dwóch Sióstr, Czarnego, ArtRage, Zielonej Sowy, Albatrosa i blisko 300 innych oficyn, które wiodą prym w karmieniu naszej wyobraźni kolejnymi historiami.
Okazja do spotkań z ulubionymi pisarzami
Poznańskie Targi Książki przyciągają gwiazdy polskiej i światowej literatury. Dają one wyjątkową szanse twórcom na osobiste poznanie swoich fanów, a czytelnikom na przekonanie się, kto stoi za ich ukochanymi historiami. W tym roku gościem specjalnym będzie Remigiusz Mróz. Autor który sprzedał już ponad 11 milionów książek pojawi się na zaproszenie Wydawnictwa Filia oraz Wydawnictwa Poznańskiego. Nie jest on jednak jedynym mistrzem kryminału, który zawita do Poznania. Na początku marca będziemy mogli poszczycić się obecnością także m.in. Wojciecha Chmielarza, Sławomira Gortycha, Izabeli Janiszewskiej, czy Małgorzaty Oliwii Sobczak. Z zagranicznych gości nie możemy nie wymienić króla horroru z Wielkiej Brytanii, Grahama Mastertona, a także Martina Widmarka – autora cyklu hitowych powieści detektywistycznych dla dzieci o przygodach Lassego i Mai. Literaturę piękną reprezentować będzie, np. Łukasz Orbitowski, a o reportażach opowie Mariusz Szczygieł. Co roku gigantycznym zainteresowaniem cieszą się spotkania autorskie z pisarkami tworzącymi w nurcie Young Adult. Z pewnością możemy spodziewać się tłumów młodych fanek, gdy na terenie PTK zameldują się Weronika Marczak, Izabella Nowaczyk, czy Katarzyna Barlińska.
Poznańskie Targi Książki 7-9 marca 2025 Międzynarodowe Targi Poznańskie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Godziny otwarcia: piątek 9:00-18:00 | sobota 9:00-18:00 | niedziela 9:00-16:00
Lokalizacja: Pawilony nr 5, 5A, 7, 7A, 8, 8A. Warsztaty odbywają się w Poznań Congress Center – wejście od ul. Śniadeckich
Wejście: wejście Zachodnie od ul. Śniadeckich
źródło: inf.prasowa MTP
Przeczytaj poprzedni artykuł!
FERIE DLA DZIECI W ZAMKU
