ANDRZEJ DUDA SAM SIĘ ZWOLNIŁ...

Blogi polityczne

To jest naprawdę duże osiągnięcie, żeby człowieka tak oddanego pamięci Lecha Kaczyńskiego doprowadzić do takiej desperacji. Tego może dokonać tylko Jarosław Kaczyński, ulegając słabościom swojego – nie potrafię znaleźć łagodniejszego określenia – nie najłatwiejszego charakteru. Krótko mówiąc prezes potrafi! Było to po wyborach parlamentarnych  w roku 2011. Zbigniew Ziobro z kolegami właśnie opuszczał PiS i tworzył Solidarną Polskę. Rysowała się szansa na jakąś nie PiSowską prawicę. W Nowym Domu Poselskim spotkałem przy bankomacie Andrzeja Dudę. Stał przede mną wybierając pieniądze. Dostrzegłem go, gdy już dokonał transakcji i odwrócił się w moją stronę. Znałem go trochę z czasów gdy pracował w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Pawłem Wypychem. To Paweł nas sobie przedstawił. Andrzej Duda był nawet raz w moim sejmowym pokoju. Panie Andrzeju – powiedziałem do niego, co Pan tam jeszcze robi w tym towarzystwie, dlaczego pan nie odchodzi z Ziobrą – dopytywałem, wiedząc że byli ze sobą związani. Proszę pana - odpowiedział Andrzej Duda, ja jestem ministrem w kancelarii prof. Lecha Kaczyńskiego, Mnie prezydent Kaczyński z tej funkcji nigdy nie zwolnił... Gdy opowiadałem to różnym moim znajomym, wielu z nich się zachwycało. Że jakie to szlachetne i wzniosłe. Może coś w tym było, chociaż ja uważałem to raczej za przejaw pewnej dziecinności. Sądząc z relacji, jakie dziś panują na linii Andrzej Duda – Prawo i Sprawiedliwość, można wysnuć wniosek, że dziś Andrzej Duda sam się już zwolnił z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, a ściślej mówiąc, zwolnili go z niej Jarosław Kaczyński z Antonim Macierewiczem i towarzyszami. To jest naprawdę duże osiągnięcie, żeby człowieka tak oddanego pamięci Lecha Kaczyńskiego doprowadzić do takiej desperacji. Tego może dokonać tylko Jarosław Kaczyński, ulegając słabościom swojego – nie potrafię znaleźć łagodniejszego określenia – nie najłatwiejszego charakteru. Krótko mówiąc prezes potrafi! I tak na koniec. Nie byłem za tym i nie jestem, żeby ludziom którzy przestali działać w polityce dawać miejsca w spółkach skarbu państwa. Tak nie powinno być. Ale zwalnianie tylko za to, że przypuszcza się, że w ten sposób dopiecze się Andrzejowi Dudzie – myślę tu o Marcinie Mastalerka – jest po prostu zwyczajnym świństwem. Przykre, że Joachim Brudziński dopuszczać do takich rzeczy wobec swojej niegdysiejszej prawej ręki... Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna  http://miastopoznaj.pl/ Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl www.facebook.com/flibicki   .

DLACZEGO MAREK KUCHCIŃSKI MOŻE POZOSTAĆ MARSZAŁKIEM SEJMU?

Blogi polityczne

I właśnie, dla tej prawdopodobnej, sadystycznej chwili przyjemności prezesa Kaczyńskiego, Marek Kuchciński może utrzymać się na stanowisku Marszałka Sejmu. Ludwik Dorn udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej. Twierdzi w nim, że Jarosław Kaczyński, wymieni Marka Kuchcińskiego, na stanowisku Marszałka Sejmu. Że musi to zrobić, bo po ostatnich wydarzeniach, w których Kuchciński odnotował kompletną katastrofę, Marszałek znalazł się w głębokiej depresji. Że po prostu fizycznie nie może spróbować swoich funkcji.

GDYBYM BYŁ ZAMELDOWANY W POZNANIU, NIE ZAGŁOSOWAŁBYM NA JACKA JAŚKOWIAKA

POMNIK PIŁATA

Blogi polityczne

Przez prawie godzinę rozmawiałam wczoraj z człowiekiem przedstawiającym się jako "psycholog społeczny, któremu obcy jest konflikt, bliskie natomiast dążenie do koegzystencji". Choć taka wizytówka powinna gwarantować kojącą atmosferę, podczas tej rozmowy włos jeżył mi się na głowie. Dyskusja dotyczyła 5-metrowej figury Chrystusa Króla, która 31 maja stanie na Placu Mickiewicza. Ta dyskusja nie była ani pokojowa, ani rzeczowa.