NA SESJI RADY MIASTA O NAZWACH ULIC I WIADUKTÓW
W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Poznania. Tym razem nasi radni skupią się na zmianach w prawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Os. Stare Żegrze" w Poznaniu, porozumieniach międzygminnych dotyczących transportu publicznego, czy w sprawie nadania nazw kolejnym miejscom w Poznaniu.
My chcielibyśmy szczególną uwagę zwrócić na ostatni element.
Swoją nazwę zyska formalnie park za zamkiem, pomiędzy ulicą Fredry, a aleją Niepodległości. W momencie podjęcia takich uchwały przez Radę Miasta będzie nosił imię „Ogród Zamkowy im. Ofiar Katynia i Sybiru”. Będzie to uwieńczenie trwających już ponad pięć lat starań członków Stowarzyszenia Katyń.
Spytaliśmy radnego Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego Jana Chudobieckiego, czy jego zdaniem to miejsce, jest najlepszym rozwiązaniem. – Wydaje mi się, że jest to dobre miejsce to upamiętnienia tego typu wydarzeń. – mówi radny. Jak dodaje, ważne jest również położenie w centrum miasta, a nie na obrzeżach.
W Poznaniu pojawi się też ulica Lwowska, zlokalizowana w okolicy Jeziora Maltańskiego.
Wśród punktów obrad znajduje się również upamiętnienie kolejnych ważnych osób w historii naszego miasta. Wiadukt na Górczynie zostanie nazwany imieniem księdza Władysława Skórnickiego. Rada będzie też głosować w sprawie nazwania wiaduktu przebiegającego nad ul. Niestachowską imieniem Ryszarda Ganowicza. Prof. Ganowicz należał do współzałożycieli „Solidarności” na Akademii Rolniczej w Poznaniu i był jej pierwszym przewodniczącym. W latach 1990-1996 pełnił też funkcję rektora uczelni. Jego syn, Grzegorz Ganowicz, jest obecnie przewodniczącym Rady Miasta Poznania – cieszę się, że po wielu latach dojdzie tego typu upamiętnienia, szczególnie, że miejsce jest bliskie temu, co mój ojciec bardzo cenił czyli Akademii Rolniczej – mówi radny.
Sesja Rady Miasta zacznie się o godzinie 9 rano.
Przeczytaj poprzedni artykuł!
TRAMWAJ Z RADNYM
