DZIECIAKI NA STUDIA!
O tym jak bujne i piękne jest życie studenta chcą się przekonać także dzieci. Spieszno im w dorosłość i czym prędzej chcą chłonąć wiedzę dostarczaną na wykładach. I mają ku temu okazje. Wszak uniwersytety są także dla dzieci.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu stanie się bardziej przyjazny. A to dzięki dzieciakom i młodzieży, która zagości w jego murach. Zapisy ruszyły już dziś i warto się spieszyć, bo jak zapewnia Iwona Cieślik, rzecznik prasowy UE, w ubiegłym roku chętnych było bardzo dużo. – W zajęciach może wziąć udział 120 osób. Kto pierwszy ten lepszy – informuje. – Zapisy są dla uczniów klas: 4- 6 i dla całego gimnazjum – dodaje. Dowiadujemy się także, że zajęcia mają formę wykładowo – warsztatową. - Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Na wykładach, prowadzonych przez nauczycieli akademickich i praktyków biznesu, młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie - wyjasnia Cieślik.
Każdy z odbywających się wykładów połączony jest z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych. Poczują się jak decydenci gospodarczy: właściciele firm, menedżerowie, ministrowie. Warto nadmienić, iż w ramach programów organizowane są również zajęcia edukacyjne dla rodziców.
To już druga edycja zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Wzięła w nich udział grupka zadowolonych ‘kinder- żaków’. W tym roku inauguracja odbędzie się 19 marca.
Mickiewicz też ma!
Kolorowy Uniwersytet działa z kolei przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ostatnie wykłady były prowadzone na Wydziale Nauk Społecznych. Pokazały one, że dziecięcy studenci bardzo lubią dyskutować i spierać się ze sobą. Jednymi z ostatnich zajęć były też te dotyczące Bliskiego Wschodu. – Zajęcia wywołały ogromne zainteresowanie, a takiego lasu rąk i pytań do prowadzącego na zajęciach w semestrze zimowym jeszcze nie było – cieszą się organizatorzy.
Młodzi posmakowali także prawa. Dr Julia Wojnowska-Radzińska przybliżyła studentom Konwencję Praw Dziecka – Dowiedzieliśmy się co to jest za dokument, co jest w nim zapisane, kim jest Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Obywatelskich, kto to jest Malala – czytamy.
Żądni wiedzy
- To wspaniałe, że dzieci chcą się uczyć. Że są ciekawe świata i chcą choć na chwilę poczuć się jak studenci. Pochwalam tego typu inicjatywy. Jak moje dzieci będą troszkę starsze, to sama je zapiszę – obiecuje Katarzyna, mama sześcioletnich bliźniaków. – Teraz chcą się uczyć, na studiach właściwych, im przejdzie – uważa z kolei Mikołaj, student pierwszego roku zarządzania.
A może wcale nie przejdzie? Wszak, czym skorupka za młodu przesiąknie, tym na starość trąca. I tego wytrwałym dzieciakom w obliczu poniedziałku życzymy!
Przeczytaj poprzedni artykuł!
CO I GDZIE W PIĄTEK W POZNANIU?
