SWARZĘDZ I PIĄTKOWO - ZABŁYSNĄ W WEEKEND
Najbliższy weekend będzie obfity w ciekawe wydarzenia artystyczne. Nie tylko w samym Poznaniu, ale także w pobliskim Swarzędzu. Wystąpi m.in. Pectus, Kamil Bednarek i Dżem.
Dni Swarzędza - sobota i niedziela
Impreza potrwa w sumie dwa dni. Rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.00 rodzinnym piknikiem. Następnie wystąpią dwie sekcje: piosenki i tańca Ośrodka Kultury. Po godzinie 17.00 zrobi się koncertowo. Każdy pasjonat muzyki powinien znaleźć coś dla siebie, organizatorzy przygotowali prawdziwą mieszankę gatunków. Koncertowy maraton rozpocznie zespół „My”, następny na scenie pojawi się Kamil Bednarek - zwycięzca głosowania sondy na „Dni Swarzędza”. Później wystąpi Kobranocka, a na deser zaśpiewa grupa Pectus. Zespół od października 2011 roku tworzą czterej bracia: dotychczasowy wokalista Tomasz Szczepanik oraz Mateusz, Marek i Maciej. Dzień zakończy się imprezą taneczną, która potrwa do północy.
Niedziela to także wieczór gwiazd. Od godziny 17.00 swarzędzką publiczność będzie rozbawiał Jerzy Kryszak. Zaraz po nim na scenie pojawi się zespół Bordello a Capello. Imprezę zakończy koncert grupy Dżem, która jest uważana za jedną z ważniejszych w historii polskiej muzyki rockowo- bluesowej.
Żetony zamiast gotówki
Zabawa będzie odbywać się na polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu. Na terenie będą obowiązywały żetony. - Funkcjonować będą cztery punkty sprzedaży żetonów. Każdy bezpośrednio przy asortymencie, którego będzie dotyczyć. jeden punkt sprzedaży przy piwie, jeden przy gastronomii oraz dwa przy placu zabaw dla dzieci. Wprowadzenie tego typu płatności stosowane jest przy większości tak dużych imprez jaką są Dni Swarzędza. Ma to znacznie usprawnić obsługę klientów i redukcję kolejek - informują organizatorzy.
Dokładny program imprezy znajdziecie pod tym linkiem: Dni Swarzędza- Facebook.
Dni Piątkowa - sobota
Swoją jednodniową imprezę będą mieli także mieszkańcy Piątkowa. Rozpocznie się ona o godzinie 14.30 w sobotę programem dla dzieci „Kosmokwaki”. Następnie w programie znajduje się blok: „Zakręcone babki” - zespół taneczny, Szkoła Ruchu i Tańca „Kontrast”, a także zespoły dziecięce Kuźnia Talentów i „New Voice”. Będzie również okazja do uśmiechu, na scenie bowiem pojawi się „Kabaret Kopydłów”. Na koniec na scenie będzie można zobaczyć „OUTSIDER Blues & Rock Band” oraz gwiazdę wieczoru - zespół Varius Manx. Po koncertach natomiast odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Impreza będzie odbywać się na os. Jana III Sobieskiego.
Program Dni Piątkowa znajdziecie na stronie PSM.
Przeczytaj poprzedni artykuł!
STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA MA ZOSTAĆ USZCZELNIONA
