RE-ANIMIACJA MARCINA
Wielu ma pomysł na zmiany jakie mogłyby zajść na ulicy Św. Marcin. Jednak najbardziej kolorowo, niecodziennie i kulturalnie swój fyrtel w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 chce zmienić Hanna Sierocka z Towarzystwa Wiedzy Powszechnej!
Akcja reanimacja
- Namawiam gorąco na głosowanie do 13 października na projekt stworzony dla mieszkańców św. Marcina, nazywa się Święty Marcin Re-Animacja. Mamy całoroczny cykl imprez kulturalnych skierowanych do różnych grup wiekowych. Zaangażowani w projekt są mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnego biznesu, Zespół Szkół na Powstańców Wielkopolskich oraz inne stowarzyszenia wchodzące w skład tak zwanej koalicji na św. Marcinie. W jej skład wchodzi około 30 podmiotów – przekonuje Sierocka.
Koalicja działa z rozmachem. W ramach budżetu obywatelskiego chcą zrealizować aż dwanaście punktów. Warsztaty animacji społecznej Dla partnerów lokalnych. Mają na celu wydobyć potencjał twórczy tworzącej się Koalicji Lokalnej na Św. Marcinie. „Pamiętajmy o ogrodach …” warsztaty zdobienia i zagospodarowania balkonów, witryn, bram w kamienicach przy ulicy Św. Marcin połączone z ogłoszeniem konkursu na najpiękniej ukwiecony balkon i witrynę. Przepisy z babcinej kuchni, cykl zajęć kulinarnych prowadzonych przez seniorów dla dzieci i młodzieży z ZSzOI nr 3 połączone z wydaniem poradnika świętomarcinskich frykasów.
Kolejny pomysł to „niech żyje Poznań nasz gród….” czyli cykl spotkań muzycznych mających na celu rozśpiewanie społeczności świętomarcińskiej, które odbywać się będą w pubie Nowa Czytelnia oraz na dziedzińcu kamienicy przy ul. Św. Marcin 69. Następnie „Przegląd Piosenki Miejskiej” połączony z rozpisaniem konkursu na piosenkę o ulicy Św. Marcin. „VIVA Marcin” to warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych uwieńczone „Prywatką pod Alfami”. „Podróże z Marcina”, cykl spotkań podróżniczych pod egidą pubu Nowa Czytelnia i biur podróży z ul. Św. Marcin. Ósmy pomysł to „Poznański Pub Obywatelski” miejsce wymiany opinii, poglądów na bieżące tematy ze świata polityki, gospodarki, kultury i najważniejszych wydarzeń miasta. „Pocztówki z Marcina” czyli prelekcje na temat historii, zabytków oraz najnowszych dokonań w tej części miasta. Dziesiąta inicjatywa to „Hobby na Marcinie” w skład których wejdą „Impresje śródmiejskie” warsztaty rysunku i malarstwa oraz warsztaty fotografii, „Craftowe spotkania warsztatowe” wieczory z grami w pubie Nowa Czytelnia. „Dni sąsiada” czyli przedostatni pomysł polegający na organizacji integracyjnych pikników mieszkańców Św. Marcina. Na koniec koalicja proponuje zakup sprzętu multimedialnego i nagłaśniającego do obsługi wszystkich wydarzeń w Projekcie.
Dość!
Całkowity koszt przedsięwzięcia promowanego przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej to niemal 100 tysięcy złotych. Twórcy projektu przekonują jednak, że korzyści wynikające z projektu nie da się przeliczyć na złotówki. „Projekt ma na celu rewitalizację społeczną ul. Św. Marcin, mobilizację w celu odtworzenia i tworzenia lokalnej tożsamości. Ma być tchnięciem życia w społeczność świętomarcińską, które nie ma formować lecz aktywizować, zachęcać do działań. Chcemy animować to co już jest, ale jest bez życia, nie odpowiada na potrzeby, nie przynosi satysfakcji oraz to czego nie ma, ale odczuwamy tego brak.” zapisali w opisie projektu.
- Zmęczeni wieloletnimi spotkaniami, naradami, ankietami o św. Marcinie, mieszkańcy mówią DOŚĆ! Nasza propozycja jest konkretna i ma rozruszać wszystkich od podstaw. Wszystkie te pomysły wykuwają się w przepięknej kamienicy na św. Marcinie, pod erotycznym numerem 69. Zapraszam serdecznie w imieniu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, głosujcie na nasz projekt! – zachęca Hanna Sierocka.
Szczegóły projektu oraz głos na jego realizacje można oddać wchodząc w ten link: https://budzet.um.poznan.pl/i/pbo-2016/proposal/476-%C5%9Awi%C4%99ty_Marcin__reANIMACJA
Przeczytaj poprzedni artykuł!
PAŹDZIERNIK W POZNANIU (9.10- 11.10)
