OŚWIETLENIE NAD WARTĄ - CZY ZWIĘKSZY BEZPIECZEŃSTWO W TYM REJONIE?
Na Starym Mieście jednym z priorytetów jest obecnie zapewnienie większego bezpieczeństwa w okolicach rzeki. Przy okazji budowy parku w starym korycie Warty montowane są latarnie, które oświetlą część bulwaru. Na zakończenie projektu musimy jeszcze poczekać, ale są środki na realizację całościowej inwestycji. 100 tys. zarezerwowała w swoim budżecie Rada Osiedla, prawie 500 tys. przekazane zostanie w ramach zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim, także magistrat zapewnia, że jest za szybkimi działaniami związanymi dodatkowo z rozbudową monitoringu.
Mamy nadzieję, że w tym roku Poznań lepiej poradzi sobie m.in. zapewnieniem bezpieczeństwa, hałasami, awanturami, segregacją śmieci i porządkowaniem przestrzeni na której wypoczywamy. W sezonie letnim i jesiennym w 2015 roku mieszkańcy i radni osiedla podejmowali dziesiątki interwencji sygnalizując istniejącą złą sytuację i postulując konieczne zmiany – mówi Krzysztof Sroczyński, przewodniczący Komisji rewaloryzacji terenów nadwarciańskich.
W ubiegłym roku Rada Osiedla rozpoczęła działania promujące kulturalne zachowania przygotowując spot „LOVE SORRY” - pierwszy element kampanii „Weź się pozbieraj”, adresowany przede wszystkim do młodzieży, która opanowała nadwarciańskie łąki.
W tym roku priorytetem są działania zmierzające do budowy oświetlenia i monitoringu na całym staromiejskim bulwarze - od Mostu Chrobrego aż do Mostu Królowej Jadwigi. Według naszych planów energooszczędne lampy mają oświetlać zarówno asfaltową Wartostradę jak i dolną trawiastą tarasę nad rzeką. Mamy nadzieję, że już w najbliższych miesiącach uda się rozpocząć inwestycję, tak aby ukończyć ją jeszcze w tym roku, lub w najgorszym przypadku na początku 2017. To ważne dla wszystkich poznaniaków, którzy ten projekt poparli głosując w budżecie obywatelskim – podkreśla Krzysztof Sroczyński.
To właśnie propozycja radnego Krzysztofa Sroczyńskiego uzyskał prawie 500 tysięcy złotych dofinansowania. Projekt ten osiągnął najlepszy wynik w puli budżetu obywatelskiego przeznaczonego dla Starego Miasta.
Tereny nad Wartą dumą Poznania
Na temat rewitalizacji przestrzeni nad Wartą musimy myśleć w sposób całościowy. Dlatego jednym z filarów zawiązanej w ubiegłym tygodniu Koalicji Śródmiejskiej 5 rad osiedli są wspólne działania i projekty dotyczące naszej rzeki - podkreśla Andrzej Rataj, przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto. Ważne jest, aby mieszkańcy i radni ze Starego Miasta, Wildy oraz Ostrowa Tumskiego - Śródki motywowali władze do dobrych działań i tak planowali swoje inwestycje nad Wartą, by były przede wszystkim przyjazne dla okolicznych mieszkańców.
Władze Poznania planują m.in. rewitalizację Łazienek Rzecznych na Bielnikach, budowę kładki łączącej Berdychowo ze Starym Miastem i nowe ścieżki rowerowe.
Doceniamy podjęte już działania. Chcemy, aby tereny nad rzeką były dumą Poznania, podobnie jak to jest w wielu miastach Europy Zachodniej. Aby tak się stało konieczne są konkretne, stanowcze i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dlatego cieszą nas obietnice zmian, do których ma dojść już w najbliższych miesiącach – podsumowuje Andrzej Rataj.
Przeczytaj poprzedni artykuł!
STYCZEŃ W POZNANIU (19.01- 21.01)
