5 POMYSŁÓW NA SOBOTĘ W POZNANIU
Zastanawiacie się jak spędzić dzisiejszy dzień? Gdzie się wybrać? Poniżej pięć naszych propozycji! Korzystajcie!
I. W Poznaniu nad Wodę
Malta, Rusałka, a może Warta? Na pewno, któreś z tych miejsc przypadnie Wam do gustu. Nad Wartą możecie wybrać się w podróż stateczkiem „Bajka” lub „Widmo” (tutaj godziny rejsów: http://www.statekbajka.pl/asp/pl_start.asp?typ=1&sub=0&menu=57&artykul=45&akcja=artykul)
Nad Rusałką powoli rozkręca się sezon. Możecie skorzystać czy to ze Stefy Grillowej czy Piach Baru.
Więcej info: http://www.miastopoznaj.pl/wydarzenia/3693-warto-juz-teraz-wybrac-sie-nad-rusalke
II. Otwarty Warsztat Kryminalny z Marcinem Wrońskim (sobota, g.14.00, CK Zamek)
Marcin Wroński (1972) – pisarz, jeden z najbardziej utytułowanych polskich autorów kryminałów, zdobywca m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru (2014) oraz Nagrody Kryminalnej Piły (2014).
Sukces i popularność przyniosła mu seria kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim, ukazująca się regularnie od 2007 roku. W 2010 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazał się również jego thriller „Officium Secretum. Pies Pański”.
Wroński był felietonistą i dziennikarzem radiowym, pracował jako nauczyciel, pisał książki dla dzieci. Sięgał po różne gatunki – SF, fantasy, sprawdził sie także jako dramaturg, scenarzysta, ale to właśnie kryminał jest tym gatunkiem, który doprowadził do mistrzostwa.
Więcej info: https://www.facebook.com/events/782616848508904/
III. Arte dei Suonatori i Serenada (sobota, 19.30)
7 maja w Poznaniu w Kościele oo. Franciszkanów Arte dei Suonatori wraz ze znakomitymi śpiewakami wykona po raz pierwszy w Poznaniu Serenadę „Antonio e Cleopatra” Johanna Adolfa Hassego. Kompozycja tytułowana jest serenadą, ale przypomina dwuczęściową minioperę, w której kompozytor opowiada pełną pasji historię spotkania dwóch legendarnych postaci starożytności. Mając do dyspozycji sopran, mezzosopran i orkiestrę smyczkową Hasse – nadworny kompozytor królów Polski - daje popis swojego kunsztu kompozytorskiego łącząc inwencję melodyczną godną Haendla z solidnymi umiejętnościami kompozytorskimi. W prawykonaniu w 1725r. w jednym z pałaców pod Neapolem uczestniczyły dwa słynne (jeśli nie najsłynniejsze) włoskie głosy tamtych czasów: Farinelli (sopran w roli Kleopatry) oraz Vittoria Tesi (mezzosopran w roli Marka Antoniusza). W poznańskim wykonaniu niegdyś powierzoną Farinellemu i najeżoną trudnościami partię Kleopatry zaśpiewa dysponująca głosem o wyjątkowo dużej skali szwedzka sopranistka Maria Keohane, a Maria Sanner obdarzona niesamowicie dźwięcznym altem wcieli się w rolę Marka Antoniusza.
Bilety: normalne 35zł, ulgowe 20zł dostępne w CIM (ul. Ratajczaka 44) oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu
Start, 19.30
IV. Międzynarodowy Turniej Tańca ulicznego "Urban Style Poznań" 4 edycja
Czas trwania: od 9.00 do 22.00
Szczegółowy harmonogram: http://funfabryka.pl/urban-style/urban-style-4/
V. Wystawa World Press Photo w CK Zamek
Od końca kwietnia można w CK Zamek można oglądać wystawę World Press Photo. Pośród 154 fotografii, jury Zdjęciem Roku wybrało „Nadzieja Nowego Życia” australijskiego fotografa Warrena Richardsona. W tym roku przyznano nagrody w 8 kategoriach, wśród których znalazła się nowa - Projekt długoterminowy.
Więcej info: http://www.miastopoznaj.pl/wydarzenia/3663-poznan-jako-pierwsze-polskie-miasto-zobaczy-world-press-photo
Przeczytaj poprzedni artykuł!
KOLOROWO I WIOSENNIE PRZED POZNAŃSKĄ OPERĄ
