SZLACHETNA PACZKA JUŻ TERAZ MYŚLI O GRUDNIU. TRWA PROJEKT „SZTUKA TERAZ”.
- W projekcie SZTUKA TERAZ chcemy dowartościować zdolnych artystów i kuratorów, by rozwijali się, i jednocześnie pragniemy zmieniać myślenie społeczeństwa o twórcach – mówią organizatorzy Szlachetnej Paczki. I zapraszają do współpracy artystów i kuratorów.
Jaka jest rola kuratora?
Kurator pozyskuje wartościowe dzieła do projektu i wstępnie weryfikuje ich jakość zgodnie z przyjętymi przez nas wymaganiami (od sierpnia do końca września). Odpowiada za stały kontakt z artystą oraz stworzenie jego biografii artystycznej na stronę. Bierze także udział w obowiązkowym szkoleniu organizowanym w Muzeum Narodowym w Krakowie z zakresu kompetencji miękkich oraz pracy kuratora.
CO ZYSKASZ JAKO KURATOR?
- Promujesz swoją własną markę – to szansa na dalszy rozwój zawodowy w interesującej Cię dziedzinie.
- Poznajesz nowych artystów, ludzi ze świata sztuki − poszerzasz sieć kontaktów zawodowych.
- Zdobywasz ważne doświadczenie w karierze zawodowej.
- Bierzesz udział w szkoleniach merytorycznych oraz z kompetencji miękkich pod okiem specjalistów – ma to bezpośredni wpływ na jakość Twojej pracy.
- Otrzymujesz wynagrodzenie: 10% od sprzedanego dzieła o wartości min. 1000 zł.
Jaka jest rola artysty?
Artysta przekazuje swoje dzieło (lub dzieła) na aukcję i stale współpracuje z kuratorem – od pierwszego kontaktu do czasu przekazania dzieła i opracowania biografii artystycznej na stronę aukcji. Odpowiada także za przygotowanie dzieła do transportu oraz stworzenie jego reprodukcji, na podstawie której specjaliści dokonają selekcji przekazanych prac. Wszystkie dzieła wystawiane są na aukcji za min. 1000 zł.
CO ZYSKASZ JAKO ARTYSTA?
- Dzięki udziałowi w projekcie masz szansę zaistnieć w świecie sztuki oraz promować swoją markę (m.in. pojawiasz się w mediach, prezentujesz swoją biografię artystyczną na stronie).
- Dochód ze sprzedanych dzieł zostanie przeznaczony na SZLACHETNĄ PACZKĘ, która już od 15 lat pomaga rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Tylko w zeszłej edycji wsparcie otrzymało 20 tysięcy 771 rodzin w potrzebie.
Formularze zgłoszeń na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/
Przeczytaj poprzedni artykuł!
OD DZISIAJ MOŻNA SKŁADAĆ PROPOZYCJE PROJEKTÓW DO POZNAŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
