PAŹDZIERNIK W POZNANIU (11.10 - 13.10)
Po weekendzie sprawdzamy, co ciekawego i kulturalnego wydarzy się w Poznaniu. Zajrzymy też do lokalnej polityki. Zachęcamy do lektury!
Wtorek
- Posiedzenie Komisji Rodziny:
Radni będą dyskutować między innymi o formule działania Centrum Inicjatyw Prorodzinnych i głównych założeniach Strategii Rozwoju Miasta 2020 + z uwzględnieniem polityki prorodzinnej. Pojawi się także punkt dotyczący infrastruktury społecznej w strefie Tempo 30.
Początek o godzinie 16.30 w sali 207 UMP.
- Co w kulturze? W sobotę rozpoczął się XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego:
Ponad 40 uczestników z 17 państw świata zmierzy się w XV edycji Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. W sobotę w Auli Uniwersyteckiej odbył się koncert, rozpoczynający wydarzenie. Konkurs potrwa do 23 października. Przez dwa tygodnie Poznań będzie światową stolicą gry na skrzypcach. Konkurs organizowany jest co 5 lat. Tegoroczna inauguracja rozpoczęła się koncertem Soyoung Yoon - laureatki I nagrody poprzedniej edycji. Artystka wystąpiła razem z orkiestrą The Deutsche Kammerphilharmonie Bremen pod batutem Krzysztofa Pendereckiego.
W preselekcjach wzięło udział ponad 250 uczestników, co dało rekordową dotąd liczbę zgłoszeń. W tym roku najliczniejszą grupą, wybraną przez przewodniczącego jury Maxima Vengerov, są Polacy. Reprezentować nas będzie 10 wirtuozów skrzypiec, w tym czworo z Poznania: Celina Kotz, Robert Łaguniak, Anna Malesza i Amelia Maszońska. W stolicy Wielkopolski będą gościć także skrzypkowie z całego świata, nierzadko z odległych krajów takich jak Kazachstan, Korea czy Nowa Zelandia.
Konkurs potrwa do 23 października. / Info: Biuro Prasowe UMP
- Dwunastu Gniewnych Ludzi:
Kto zabił? To, oczywiście, istotne pytanie, nie tylko dla zamkniętego w areszcie chłopca, oskarżonego o pozbawienie życia rodzonego ojca. Jednak w spektaklu Radosława Rychcika równie ważny okazuje się żmudny i buzujący skrajnymi emocjami proces dochodzenia do werdyktu przez dwunastu przysięgłych zamkniętych w dusznej sali. Każdy z nich przybył do sądu z odmiennym bagażem doświadczeń i przekonań. W każdym z nich pod czernią i bielą klasycznego smokingu płoną inne uczucia. I każdego z nich – podobnie jak Państwa – czeka pełen wyzwań oraz niespodzianek wieczór…
Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00 w Teatrze Nowym.
- Poleca się radny Tomasz Wierzbicki. ;)
Środa
- Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego:
W planie posiedzenia jest między innymi rozmowa na temat działalność jednostek ratowniczo - gaśniczych wraz z informacją o działalności ochotniczych straży pożarnych.
Początek o 13.30 w Jednostke Ratowniczo - Gaśniczej nr 6 KMPSP, ul. Rudzka 1 Poznań.
- Piotr Zioła w Klubie Blue Note:
Po występie w programie X-Factor w 2013 roku, podpisał kontrakt z wytwórnią, czego skutkiem jest album "Revolving Door", który utrzymany jest w klimacie amerykańskiej muzyki lat 50. i 60. Na płycie usłyszeć możemy gościnnie artystów takich jak Gaba Kulka, Natalia Przybysz czy Karolina Kozak, a promują ją utwory "W ciemno" i "Podobny", które wdarły się Listę Przebojów Trójki i Listę Przebojów Radia Zet. Młody artysta ma również na koncie utwór "Przyjmij brak", w którym do współpracy wraz z Justyną Święs zaprosił go zespół Rysy. Koncertowo Piotr Zioła pojawił się w 2015 roku na festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu i Europejskich Targach Muzycznych w Poznaniu, w tym roku na Open'er Festival, a także wiele innych występów.
Początek o 20.30.
- Koncert Artur Tuźnik Trio na dwudziestolecie wytwórni Multikulti Project:
Wielokrotnie nagradzane trio polskiego pianisty, tym razem z udziałem znakomitych muzyków jazzowej sceny skandynawskiej, prezentuje nowe kompozycje lidera inspirowane polską i duńską muzyką folkową oraz skandynawskim free. Ich muzyka utrzymana jest w modalnym, medytacyjnym charakterze, zamknięta w krótkich formach, z silną harmoniczną barwą oraz bardzo otwarta na improwizację.
Początek o 20.00 w Klubie Dragon.
- Rządowe programy obejmować będą kwestie związane z opieką zdrowotną, prenatalną oraz pomocą w opiece nad urodzonym dzieckiem. W trakcie prac nad budżetem na rok 2017 rząd zgłosi poprawki zabezpieczające środki niezbędne do realizacji tych programów od 1 stycznia 2017 r. - informuje radny Jan Sulanowski:
Czwartek
- Posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania:
W planie obrad między innymi: przedstawienie dokumentu "Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2015/2016" oraz informacje o wynikach rekrutacji do prowadzonych przez Miasto Poznań szkół i przedszkoli na rok szkolny 2016/2017.
Początek o godzinie 14.00 w sali sesyjnej UMP.
- Być Polską Pisarką, Sylwia Chutnik:
Prowadzenie: Agnieszka Gajewska
Sylwia Chutnik jest pisarką o wyrobionym, wyrazistym i rozpoznawalnym idiomie. Opisywane przez nią bohaterki należą do najciekawszych w literaturze najnowszej. Z feministycznej, co nie znaczy tylko kobiecej, perspektywy opowiada o sprawach podstawowych, pokazując ich inne znaczenia, komplikując zdroworozsądkowe definicje. Taki jest – na przykład – jej patriotyzm, takie są jej opowieści o polskiej historii. Szczególne miejsce zajmują tu dwudziestowieczne dzieje Warszawy, rodzinnego miasta pisarki, autorki przewodnika „Warszawa kobiet”. Perspektywa, z której opowiada swoje fabuły, tworzy spójną całość z jej – także docenianą – działalnością publiczną, m.in. jako prezeski fundacji MaMa.
Spotkanie rozpocznie się o godzini 19.00 w Sali Wielkiej CK Zamek. Wstęp wolny.
- Ktoś poszukuje pracy? ;)
Miłego tygodnia!
Przeczytaj poprzedni artykuł!
WARTA POSPRZĄTANA!
