KWIECIEŃ W POZNANIU (19.04- 21.04)
I po świętowaniu ważnych obchodów, czas powrócić do codzienności. Nie oznacza to jednak, że musi być ona nudna i nieciekawa. Dlatego tradycyjnie podpowiadamy, co wydarzy się w Poznaniu w ciągu najbliższych dni. Zachęcamy do lektury!
Wtorek
- Wspólne posiedzenie trzech komisji: Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej, Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego:
Głównym punktem dyskusji będzie zagrożenie czystości powietrza w Poznaniu.
Początek o godzinie 17.00 w sali sesyjnej UMP przy placu Kolegiackim.
- Julia Stolpe:
Julia Stolpe śpiewa od zawsze. Ukończyła studia na kierunku edukacja muzyczna z pedagogiką opiekuńczo - wychowawczą. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im Czesława Niemena w Poznaniu na kierunku aktor, piosenkarz scen muzycznych. Laureatka ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki. Nauczycielka emisji głosu, instruktor warsztatów wokalnych. Współpracowała z takimi muzykami, jak: Mieczysław Szcześniak, Sławek Uniatowski, Michał Garstecki, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski, Viola Brzezińska, Hanna Stach, Kasia K8 Rościńska, Paulina Leśna, Kinga Kielich, Eva Nawrot.
Początek koncertu o 20.00 w klubie Blue Note.
- Spotkanie z posłem Bartłomiejem Wróblewskim. Nie będzie słowa o polityce:
Dr Wróblewski poza aktywną działalnością polityczną, pasjonuje się wspinaczką górską. Studentów Politechniki Poznańskiej uraczy opowieściami ze swoich wypraw. Spotkanie pt. " Everest do trzech razy sztuka".
Początek o godzinie 18.30 w sali nr 021 na Politechnice Poznańskiej.
- Teatr Nowy ma promocję dla seniorów:
I zaprasza na spektakl pt. "Mokradełko". Cena biletu wynosi 9,66 zł. Przy tej okazji warto wspomnieć, iż następny miesiąc teatr ogłasza czasem polowania na tańsze bilety.
Szczegóły na stronie http://teatrnowy.pl/upoluj-tanszy-bilet/
Środa
- Posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej:
W planie m.in.
Sprawozdanie z wykonania budżetu miasta Poznania za rok 2015, projekt uchwały (PU 90/15) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie ulicy Piołunowej w Poznaniu. Projekt uchwały (PU 439/16) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie ulic Wieruszowskiej, Miśnieńskiej, Żmigrodzkiej w Poznaniu.
Początek o 16.00 w sali Błękitnej UMP.
- W środę wylatują, żeby powalczyć o zwycięstwo:
Kto taki? Studenci Politechniki Poznańskiej, konkretnie członkowie ekipy SAE Aerodesign Poznań. Rozmowę z chłopakami możecie znaleźć tutaj.
Trzymamy kciuki!
- "Trojanki" w Teatrze Polskim:
W spektaklu wykorzystano również fragmenty „Trojanek według Eurypidesa” Jeana Paula Sartre'a w przekładzie Jerzego Lisowskiego. Chór: Magdalena Bruszyńska, Anna Maria Gierczyńska, Aster Haile, Hanna Karasińska, Marta Kmieciak, Paulina Krupa, Barbara Krenz, Ewelina Lasota, Izabela Ostolska, Joanna Skorupska, Laura Stecka, Bożena Szczerbal, Agnieszka Wichłacz, Lajla Zaborowska
Twórcy spektaklu dziękują Ali'emu Zarinmehr (daf), Magdalenie Bruszyńskiej oraz psu Lenie za pomoc w przygotowaniu spektaklu. Kaligrafię i kaligram w materiałach promocyjnych „Trojanek” wykonała Barbara Wilińska.
Początek o 19.00 na Dużej Scenie.
- Posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej:
Czwartek
- Posiedzenie Komisji Kultury i Nauki:
Radni porozmawiają między innymi o działalności Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz o wystawie ARCHEOLOGICZNE TAJEMNICE PALATIUM I KATEDRY POZNAŃSKIEGO OSTROWA.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 w Muzeum Archeologicznym.
- Bang Gang:
Współczesna historia miłosna. Dwie przyjaciółki, George i Laetlia, zabijają wakacyjną nudę na imprezach w domu Alexa. Podczas jednego wieczoru przebojowa George prowokuje grę w Bang Gang, która szybko staje się obowiązkowym punktem następnych imprez. Seks, alkohol, narkotyki, zabawa do samego rana – bez zahamowań, wszystko zostaje wśród znajomych. Ale beztroski czas szybko się kończy, kiedy George odkrywa, że chłopak, w którym jest zakochana, zdradza ją z najlepszą przyjaciółką. A na dodatek Bang Gang zaczyna wymykać się spod kontroli.
Początek o 16.45 w Kinie Muza.
- 500 spotkań z nauką i sztuką:
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to setki pokazów, warsztatów, spektakli i koncertów. 19. edycja imprezy odbędzie się w dniach od 18 do 20 kwietnia. Na podróż przez świat nauki, wiedzy i sztuki zapraszają poznańskie uczelnie wyższe. Naukowcy i uznani specjaliści zaskoczą niejednym pokazem. Wyjaśnią, na czym polega technika wykonywania testów na ojcostwo oraz przedstawią techniczne procedury zapłodnienia in vitro. Nauczą jak naostrzyć gęsie pióro i przygotować atrament, by potem nimi pisać. Udowodnią, że można chodzić po wodzie i że nawet zimna woda potrafi wrzeć. Odpowiedzą na nawet najbardziej intrygujące pytania, np. czy chemia może być romantyczna? W sumie podczas festiwalu odbędzie się blisko 200 różnych warsztatów, 110 pokazów, 100 wykładów oraz liczne koncerty, spektakle i wystawy.
Każdego dnia wydarzenia odbywać się będą na innych poznańskich uczelniach. W poniedziałek zaprasza Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Polska Akademia Nauk oddział w Poznaniu. We wtorek Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Ostatni dzień festiwalu odbędzie się w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz na Uniwersytecie Artystycznym. Dzięki współpracy z MPK w tym roku festiwal uświetni wyjątkowy tramwaj. Przez trzy festiwalowe dni Tramwaj Wiedzy będzie jeździł po centrum Poznania i przekazywał pasażerom wiedzę z najrozmaitszych dziedzin nauki. Tramwaj będzie ruszał z placu Wielkopolskiego o godzinie 10:00 od 18 do 20 kwietnia br.
Wstęp na wszystkie wydarzenia Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest bezpłatny. Info: Biuro Prasowe UMP.
- Co niektórzy siedzą w pracy, inni natomiast.... Zobaczcie sami. :)
Miłego tygodnia, również na lądzie! :)
Przeczytaj poprzedni artykuł!
STARTUJE POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
