KWIECIEŃ W POZNANIU (25.04 - 27.04)
Jakie plany na najbliższe kilka dni? Jeżeli jeszcze takowych nie macie, spieszymy z podpowiedzią. Zachęcamy do lektury!
Wtorek
- Koncert na trasie The Heaven And Hell Tour 2017 - Thy Art Is Murder, Being As An Ocean, MissMayI i Casey:
Jedyny polski przystanek na trasie The Heaven And Hell Tour 2017! Koncert, na którym wystąpią Thy Art Is Murder z powracającym wokalistą CJem McMahonem, Being As An Ocean z nowym albumem oraz MissMayI i Casey.
THY ART IS MURDER - deathcore, death metal
Deathcorowi niszczyciele, którzy są bardzo lubiani w Polsce, zresztą ze wzajemnością. Na dotychczasową dyskografię grupy składają się dwie EP i trzy albumy długogrające - debiutancki "The Adversary" z 2010 roku, wydany dwa lata później "Hate" i najnowsze dzieło australijczyków "Holy War".
BEING AS AN OCEAN - melodic hardcore, post-hardcore
Ten amerykański zespół jest stosunkowo nowy na scenie hardcore. Powstali w 2011 roku w Alpine, w Kalifornii. Ich pierwsza płyta została wydana w 2012 roku i zaowocowała trasami po ponad 20 krajach z takimi zespołami jak Counterparts, Hundredth, Liferuiner, Napoleon czy The Elijah. Rok 2013 to przede wszystkim rok zmian w zespole. Skład opuścili Shad Hamawe i Jacob Prest, a w ich miejsce przyszli - nowy perkusista Connor Denis oraz nowy gitarzysta i osoba odpowiedzialna za czyste wokale, czyli Michael McGough. Mimo zmian personalnych, muzycy konsekwentnie tworzyli w studio, co zakończyło się wydaniem albumu "How We Both Wondrously Perish", który przesunął zespół trochę bardziej w klimaty post-hardcore'owe, a dołożenie czystych wokali okrzyknięto strzałem w dziesiątkę. W czerwcu 2015 roku wydali album "Being As An Ocean", kolejny za pośrednictwem wytwórni InVogue. W roku 2016 uraczyli nas singlem "Dissolve", który zapowiedział nowości. W międzyczasie Amerykanie dokonali wymiany perkusisty z Connora Dennisa na Jesse Shelleya. W tym roku hucznie zapowiedzieli nowy album "Waiting For Morning To Come" singlem "OK". Premiera już 9 czerwca.
MISS MAY I - metalcore
To prawdziwy gigant metalcore'owy w USA! Przedstawiciele Rise Records tworzą i grają już 11 lat, a w tym czasie wydali 5 albumów studyjnych. Ostatnim z nich jest płyta "Deathless" z 2015 roku, która dotarła na 49 miejsce listy Billboard 200. Polscy fani musieli czekać 3 lata od ich ostatniej wizyty. Teraz melodyjni metalcore'owcy powracają do Poznania i zagrają w tak mocnym składzie!
CASEY - post-hardcore, alternative
Walijski, post-hardcore'owy kwintet inspirujący się takimi zespołami jak Pianos Become The Teeth, Caspian, Touche Amore, Defeater czy Lydia - to musiało być dobre! Niesamowicie wrażliwa muzyka, subtelne riffy gitarowe i czyste wokale przeplatające się z krzykami i ostrzejszymi brzmieniami to recepta na zachwycenie fanów. Casey rozwija się w szybkim tempie, a do Polski przyjadą kolejny raz, zaliczając w zeszłym roku świetny koncert w Warszawie, w towarzystwie Being As An Ocean, Burning Down Alaska i Capsize.
Początek o 19.00 w Klubie u Bazyla.
- Maciej Lipina: Skazany na bluesa - koncert:
Utwory ze spektaklu "Skazany na bluesa" wraz z pełnym składem muzyków Teatru Śląskiego w Katowicach. Maciej Lipina - muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek, aktor teatralny, pedagog muzyczny, założyciel i lider grupy Ścigani. Dyskografia z zespołem Ścigani: "Nigdy więcej bluesa" (2005), "Bez hamulców" (2007), "Spiritus movens" (2011) Nagrody: dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem" i "Uwierz mi chociaż raz" (2009), Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top), Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009.
Początek o 20.00 w Klubie Blue Note Jazz Club.
Środa
- Het Orkest Amsterdam - koncert:
To zespół symfoniczny, który powstał w 1984 roku. Swoją wyjątkową pozycję w świecie muzyki zawdzięcza temu, że w swoim składzie ma... muzyków-amatorów: byłych uczniów i studentów szkół muzycznych. Pasja do muzyki, silna motywacja i pracowitość sprawiły, że zespół ten zdobył szerokie uznanie. Przez 22 lata orkiestrę prowadził rosyjski dyrygent Alexander Vakoulski. Później z zespołem współpracowali Jussi Jaatinen, Gustavo Gimeno i Joana Berkhemera. W roku 2014 dyrygentem orkiestry został maestro Jacob Slagter. Het Orkest Amsterdam w ramach trasy w Polsce zagra trzy koncerty: w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Żaganiu. Solistą będzie utalentowany holenderski skrzypek młodego pokolenia Mathieu van Bellen.
Początek o 19.00 w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu, ul. Solna 12.
- "Przesilenie" w Teatrze Nowym:
Czy mając trzydzieści pięć lat, musisz zaakceptować, że już nie będziesz tym, kim chciałeś być, jeśli do tej pory to się nie stało…?”.
Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością przypadkowo spotykają się w barze. Ale czy to rzeczywiście tylko przypadek? A może samo Przeznaczenie zaaranżowało dla nich ten karkołomny rajd przez najkrótszą noc w roku? Noc przesilenia, noc magii, żywiołów i mierzenia się z własnymi lękami, tęsknotami, marzeniami… Jak zakończy się ta emocjonująca wyprawa, pełna niebezpieczeństw, zaskakujących zwrotów akcji i bolesnych prawd o życiu pokolenia, które trzydzieste piąte urodziny ma już za sobą i które przed ponurą wizją nadciągającego „wieku średniego” może uciec już tylko w groteskę, dowcip oraz paradoks?
Spektakl rozpocznie się o 19.30 na Trzeciej Scenie.
Czwartek
- Koncert Charytatywny UAM:
Wieloletnią tradycją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest organizowanie koncertu charytatywnego, którego dochód przekazywany jest na szczytny cel. Celem tegorocznego koncertu jest pomoc i wsparcie Bartka Smoka Smoczyńskiego.
Bartek Smoczyński jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Od 2007 roku choruje na śmiertelną chorobę amyloidozę. Jego historia jest dosyć smutna, przeszedł dwa wylewy krwi do mózgu, co jeszcze bardziej pogorszyło jego stan zdrowia, w międzyczasie jego żona rozwiodła się z nim i odebrała prawa rodzicielskie.
Koncert organizowany przez UAM odbędzie się 27.04.2017 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Wieniawskiego 1. Wystąpią m.in. Swiernalis, Zespół SZA, Hanna Raniszewska, Rafał Cieszyński i wielu innych artystów. Cechą szczególną wydarzenia są licytacje. Galę prowadzić będzie Tomasz Wolny, również absolwent WNPiD, obecnie dziennikarz "Panoramy".
Początek 0 18.00 w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego.
- "Dusza Australii" - koncert polsko-australijskiego Zespołu Hourglass:
Zespół Hourglass jest grupą profesjonalnych muzyków, którzy obrali sobie za cel zaprezentowanie najnowszych nurtów muzycznych Australii w Europie, jak i regularnej działalności artystycznej w Operze House w Sydney. W skład zespołu Hourglass wchodzą zarówno muzycy australijscy, jak i polscy. Specjalizują się oni w muzyce australijskich kompozytorów takich jak Andrew Ball, Andrew Kennedy, Daniel Rojas, Sally Whitwell, Colin Brumby czy polsko/australijski kopozytor i flecista Michał Rosiak. Podczas kwietniowo-majowych koncertów w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu grupa Hourglass zaprezentuje piękną paletę dźwiękową rodem ze swojego domu, Australii, w połączeniu z dziełami kompozytorów europejskich.
Początek o 18.00 w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego.
- Koncert urodzinowy zespołu Arete: "Już 7 lat minęło!":
Zespół zagra najbardziej znane utwory ze swojej 7 letniej działalności. W urodzinowym koncercie wystąpi dla Państwa cały skład zespołu Arete: Jerzy Struk - słowa, muzyka, śpiew, Katarzyna Kasprzak - śpiew, Agnieszka Kargulewicz - skrzypce, Maria Bogawska - skrzypce, Joanna Wójcicka - bębny, Romuald Andrzejewski - piano, syntezatory oraz Przemysław Hałuszczak - gitara, harmonijka ustna.
Zespół zapowiada aż dwie prapremiery najnowszych piosenek Jerzego Struka. Nie zabraknie oczywiście urodzinowych niespodzianek z nagrodami!
Początek o 19.00 w Cafe Misja.
Przeczytaj poprzedni artykuł!
CZY W FORCIE Va POWSTANIE DYSKOTEKA? JEST ODPOWIEDŹ!
