ROWEROWA MAPA POZNANIA

Informacje

Najnowsze wydanie mapy rowerowej Poznania jest już dostępne. Pomoże ono zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem.

Wszyscy rowerzyści poruszający się po Poznaniu mogą skorzystać z najnowszego wydania mapy. To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze przeznaczonej dla jednośladów, trasach i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na dwóch kółkach.

 

Tradycyjnie awers mapy zawiera szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Zaznaczono na nim również ważniejsze przejazdy rowerowe oraz lokalizacje samoobsługowych stacji naprawy rowerów i oznakowane trasy rowerowe.

Z kolei na rewersie umieszczony został poradnik rowerzysty, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej czy też zbiór podpowiedzi jak sprawnie poruszać się rowerem po Poznaniu ("Sprytne relacje"). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi rowerowymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko.

Mapa rowerowa Poznania 2023 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 59/60 i pl. Kolegiackim 17, a także w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Matejki 59 i w punktach obsługi klienta ZTM. Można ją pobrać również w wersji elektronicznej.

 

LIGA KONFERENCJI. DZIŚ LOSOWANIE. Z KIM ZAGRA KOLEJORZ?

Informacje

Po czwartkowym zwycięstwie Lech  czeka na wyłonienie przeciwnika w ćwierćfinale Ligii Konferencji Europy. Losowanie dziś o 14.00.